..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Ogólne

   » Postać

   » Rozgrywka

   Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

   Statystyki
userzy w serwisie:
go¶ci w serwisie: 0

Niezapomniane przedmiotyMagiczne artefakty od zawsze stanowiły sól crpgów. Nie inaczej jest w wypadku naszej ukochanej Sagi. Podczas naszych podróży po Wybrzeżu Mieczy i Amnie, co rusz można się było natknąć na jakiś cenny przedmiot. Niektóre wymagały wypełnienia wielu questów, aby w końcu można było je zdobyć. Inne znajdowaliśmy przy powalonych potężnych przeciwnikach, ciesząc się ze zdobycia wspaniałej broni lub pancerza, który przeklinaliśmy jeszcze przed chwilą, gdy był wykorzystywany przeciw nam. Rozmaite grobowce, labirynty, skarbce i laboratoria kryły dziesiątki artefaktów, które spędzały sen z powiek wielu awanturnikom, marzącym o ich odnalezieniu.

Czas mijał, nasza podróż przez Zapomniane Krainy trwała, nasi bohaterowie kroczyli przed siebie obładowani coraz większą ilością amuletów, pierścieni, mieczy, hełmów, butów.

Aż w końcu nadchodził koniec Sagi, nasza przygoda z grą kończyła się i musieliśmy się rozstać z naszymi herosami oraz pieczołowicie gromadzonymi skarbami.

Po latach, pamiętam już tylko niektóre z tych przedmiotów, dzięki którym dane było moim herosom stoczyć i wygrać tak wiele walk oraz przetrwać wiele przygód. Oto mój osobisty ranking najbardziej godnych zapamiętania artefaktów.

1. Furia Niebios

To jedna z najwspanialszych broni, jakie mój łowca dzierżył w swojej ręce. Zdobyta w dzielnicy świątyń na początku BGII była jego bronią, wraz z pałaszem Drizzta do samego końca gry, jak również dodatku Tron Bhaala. Świetne statystyki, silne umagicznienie i zdolność do ogłuszania przeciwników (nawet tak potężnych jak lisze, wampiry lub smoki!) sprawiły, że chyba każdy pokochał tę broń. Prawdziwa "must have" dla miłośników wspaniałych ostrzy. Pierwsze miejsce za to, że poradzi sobie z każdym przeciwnikiem.

2. Varsconia

Varsconia to miecz długi +2 (+1 obr. od chłodu) - należy on do Szarego Wilka - najemnika, który poluje na pewnego artystę z Nashkell. Po ciężkiej walce, wpada on w nasze ręce. Praktycznie na samym początku gry, wpadła w moje ręce broń dla mej postaci, paladyna, wymarzona. W BG jest oczywiście wiele potężniejszych broni - jak np. wspaniałe miecze dwuręczne, ale uzywając tarczy nie można było nimi władać. Za to Varsconia, wraz ze średnią tarczą służyły mi długi czas - właśnie tym mieczem zadałem Sarevokowi ostateczny cios. Drugie miejsce w moim rankingu ma właśnie za to, że była ze mną przez całą grę.

3.Pierścień Gaaxa

Pierścień zdobyty na Arcyliszu Kangaxie jest wspaniałym nabytkiem dla każdego zbrojnego. Obniża klasę pancerza, dodaje punktów życia oraz trzy razy dziennie pozwala na ulepszone przyspieszenie siebie samego. Cudo, absolutnie warte wysiłków związanych z jego zdobyciem. Za tę uniwersalność - trzecie miejsce.strony: [1] [2]
komentarz[131] |

Komentarze do "Niezapomniane przedmioty"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


   Sonda

aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta


   Top 10
   Solucja do Ba...
   Postacie w Ba...
   Postacie dobr...
   Postacie złe ...
   Kuźnia Cromwe...
   Potwory w Bal...
   Niezapomniane...
   Postacie neut...
   Felieton o Ba...
   Zadania w Kul...

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.020344 sek. pg: